PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اخبار تیم ملی ایران در راه جام جهانی

mykasra
12-07-2013, 11:41 AM
اخبار تیم ملی ایران در راه جام جهانی

mykasra
12-07-2013, 11:41 AM
پورحيدري: ايران روي کاغذ قرعه خوبي دارد

سرمربي سابق تيم ملي ضمن خوب دانستن قرعه ايران در جام جهاني مي*گويد بايد بجاي اردوهاي بلند مدت، چند بازي تدارکاتي مناسب براي اين تيم در فرصت باقي مانده مهيا شود.

[Only registered and activated users can see links]

منصور پورحيدري درباره ارزيابي*اش از هم*گروهي تيم ملي ايران در رقابت*هاي جام جهاني 2014 برزيل با تيم*هاي آرژانتين، بوسني هرزگوين و نيجريه گفت: وقتي به گروه نگاه مي*کنيم، مي*بينيم که هم تيم* درجه يکي مثل آرژانتين در گروه است و تيم درجه دو آفريقا به نام نيجريه و تيم درجه دو – سه اروپايي يعني بوسني در اين گروه است. بنظرم روي کاغذ اين قرعه، نسبتا خوب است. من فکر مي*کنم بازي برابر نيجريه و بوسني سخت است و فشار زيادي روي تيم ما براي اين دو بازي خواهد بود.

به گزارش ايسنا ، او افزود: در بازي برابر آرژانتين آرامش بيشتري حاکم خواهد بود و دليل آن هم اين است که کسي از ايران برابر اين تيم انتظاري ندارد و از طرفي شايد حريف ما را دست کم بگيرد و به لحاظ انگيزه نسبت به ما در درجه پايين*تري قرار داشته باشد. به همين دليل مي*گويم بازي با آرژانتين براي ما راحت*تر محسوب مي*شود و مطمئنا بوسني و نيجريه با تمام توانشان برابر ما ظاهر مي*شوند.

سرمربي سابق تيم ملي در پاسخ به اين سوال که چقدر به صعود تيم ملي ايران به مرحله يک شانزدهم جام جهاني اميدوار است، بيان کرد: من اصلا به اين مسئله که صعود مي*کنيم يا نه فکر نمي*کنم. من تنها اميدوارم بهتر از سه دوره قبلي در جام جهاني حاضر شويم و به عبارت ديگر بدتر از سه دوره قبلي در جام جهاني ظاهر نشويم. ما ايراني هستيم و اين تيم ملي کشور ماست و مسئله ايران همواره غرور آميز است. من وقتي مي*ديدم که در قرعه*کشي نام ايران وجود دارد، حقيقتا افتخار کردم و البته اعتقاد دارم که نبايد به مردم دروغ گفت و بي مورد توقع آنها را بالا برد. بايد به مردم واقعيات را بگوييم و به آنها بگوييم که کار در جام جهاني بسيار سخت است.

او در پاسخ به اين سوال که با توجه به حضورش در راس مربي*گري تيم ملي، براي فرصت باقي مانده تا جام جهاني چه تدابيري بايد اتخاذ شود، اظهار کرد: ما زمان زيادي را تاکنون از دست داده*ايم. ما به هردليلي تاکنون بازي*هاي تدارکاتي نداشته*ايم و انقدر که به اردو زدن فکر کرده*ايم، به بازي تدارکاتي فکر نکرده*ايم. گويا علاقه به برگزاري اردو بيشتر از انجام بازي تدارکاتي است. ما بايد حداقل سه الي چهار بازي وب تدارکاتي با تيم*هاي خوب برگزار کنيم تا اعتماد به نفس بازيکنانمان بالاتر برود و اين مسئله نسبت به همه چيز در اولويت است.

مديرفني استقلال در ادامه با انتقاد از اينکه قرار است تا باشگاه*هاي حاضر در ليگ قهرمانان آسيا از اواسط اين مسابقات بدون ملي*پوشانشان در ميدان حاضر شوند، تصريح کرد: واقعا اين شدني نيست که چهار باشگاه ايرانيدرليگ قهرمانان آسيا در اواسط مسابقات بدون ملي*پوشانشان حاضر شوند. همانطور که در جام جهاني مسئله ايران است، در اين رقابت*ها هم نام و فوبال ايران مطرح است. اينا هم استقلال، سپاهان، تراکتورسازي و فولاد نام ايران را يدک مي*کشند و نمي*توان از آنها خواست بدون ملي*پوشان*شان در رقابت*ها حاضر شوند. بايد فکر ديگري در اين*باره شود. مگر در اروپا از اين کارها مي*کنند؟ بهتر نبود رايزني کنيم با AFC تا زمان مسابقات را کمي تغيير دهد؟ اين دست اقدامات منطقي نيست و من مطمئنم که تغييري با اين کار رخ نمي دهد.

او ادامه داد: بايد با منطق و انصاف با قضايا برخورد کنيم و من مطئنم با انجام اين کار چندان تفاوتي در کار تيم ملي رخ نمي*دهد و ما بهتر است بجاي اردوي زود هنگام و طولني مدت به برگزاري بازي تدارکاتي متناوب فکر کنيم. اعتقاد دارم حتي اگر همين امروز تيم ملي تا جام جهاني اردو برود، از دشواري بازي*هاي ما در جام جهاني کم نمي*شود و اين صحبت من نااميدانه نيست بلکه واقعيت اين است که نبايد اقداماتي انجام شود که نتيجه*اش احتمالا چيز خاصي نخواهد بود. ما تنها بايد به بازي تدارکاتي فکر کنيم چراکه در آن بازي*ها تيم آماده مي*شود و حتي اگر با نتايج بدي هم ببازيم، ثمره*اش در جام*جهاني مشخص مي*شود.

پورحيدري در پاسخ به اين سوال که آيا بازي تيمش برابر سپاهان او را به آينده اميدوار کرد، گفت: من با نمايشي که برابر سپاهان ديدم به آينده اميدوار شدم و مطمئنم که در دور برگشت به خواسته*هايمان مي*رسيم. ما پيش از بازي با سپاهان دو جلسه مفيد تمرين با اکثريت بازيکنان داشتيم. اين اتفاق در دور رفت هيچ*گاه رخ نداد و اگر اين روند ادامه داشته باشد روند روبه جلوي استقلال به مراتب بهتر مي*شود. جلوي سپاهان در اصفهان بازي کردن کار سختي است اما ما انقدر خوب بوديم که توانستيم به حريف فشار بياوريم و با دوندگي زيادمان در آستانه برد هم بوديم.

مديرفني استقلال درباره ديدار روز سه*شنبه تيمش برابر کاسپين در جام حذفي هم صحبت کرد و افزود: ما در جام حذفي مدعي قهرماني هستيم و اين مسئله قطعي است اما اينه چه برنامه*اي در روز سه*شنبه خواهيم داشت را بايد از آقاي قلعه*نويي بپرسيد. اين صحبت هم که استقلال شايد يک جام را فداي يک جام ديگر کند هم منطقي نيست. اصلا جدي نگرفتن يک جام را خود هواداران استقلال هم از ما نمي*پذيرند و بدون شک استقلال از جام حذفي چشم پوشي نمي*کند.

پورحيدري در پايان درباره اينکه قرار است ملي*پوشان از 20 فروردين در اختيار تيم ملي قرار بگيرند، گفت: اگر قرار باشد بدون ملي*پوشان در ليگ قهرمانان آسيا بازي کنيم از آسيا انصراف بدهيم.

mykasra
12-07-2013, 11:42 AM
کي*روش: جاه*طلبي*هاي زيادي داريم
کارلوس کي روش مي*گويد رويارويي ايران با آرژانتين و ليونل مسي اتفاق جالبي است.

تيم ملي ايران در جام جهاني 2014 برزيل با تيم*هاي آرژانتين، نيجريه و بوسني و هرزگوين همگروه شد و تابستان آينده بايد کارش را در گروه F مسابقات شروع کند.

به گزارش ايسنا ، کارلوس کي*روش*، سرمربي تيم ملي ايران پس از مشخص شدن حريفان ايران در گفت*و*گو با رسانه*هاي پرتغالي، گفت: بايد روي آماده*سازي خودمان براي جام جهاني آماده شويم. مي*دانيم کار بسيار سختي را پيش*رو داريم، اما ما جاه طلبي*هاي زيادي داريم. بعضي تيم*ها بازي* به بازي برنامه دارند، اما تيم ايران بايد براي بازي*هاي خود دقيقه* به دقيقه* برنامه داشته باشند. براي ما حضور در جام جهاني يک افتخار است. بازي در برابر بهترين تيم*هاي جهان نظير آرژانتين و بهترين بازيکن جهان نظير ليونل مسي مي*تواند اتفاق خوب و جالبي براي ما باشد.

سرمربي برترين تيم آسيا در رده بندي آسيا فدراسيون بين*المللي فوتبال (فيفا) تاکيد کرد که فاصله بين شهرهاي ميزبان بازي*هاي جام جهاني 2014 برزيل مساله نگران کننده*اي براي او نيست، زيرا او در بازي*هاي انتخابي جام ملت*هاي آسيا شرايط سخت*تر از اين را تجربه کرده است.

کي*روش در اين باره مي*گويد: مساله*اي بابت فاصله شهرهاي برزيل با آن نداريم، زيرا پيش از اين در بازي*هاي انتخابي شرايط سخت*تر از اين را تجربه *کرده*ايم. بايد از حضور در جام جهاني 2014 برزيل لذت ببريم. اين مهم*ترين موضوع براي ما است. تلاش زيادي براي جام جهاني انجام دهيم و بهترين عملکردمان را نشان دهيم.

سرمربي تيم ملي ايران درباره اين که کدام گروه جام جهاني به نظر او "گروه مرگ" است ؟ گفت: به نظرم گروه ايتاليا سخت*ترين گروه جام جهاني 2014 برزيل است. وقتي گروه آنها را ديدم با دستمال عرق از پيشاني*ام برداشتم. (مي*خندد) از هم اکنون بايد به فکر حضور قدرتمند در جام جهاني باشيم.

mykasra
12-07-2013, 11:42 AM
گفت*وگوي مقدماتي براي تمديد قرارداد کي*روش
علي کفاشيان از انجام گفت و گوهاي مقدماتي براي تمديد قرارداد کارلوس کي*روش خبر داد.

رييس فدراسيون فوتبال با بيان اين خبر گفت: با توجه به عملکرد مناسب کي*روش در زمان حضورش در تيم ملي قصد داريم تا جام ملت*هاي آسيا 2015 استراليا قرارداد او را تمديد کنيم.

به گزارش ايسنا ، وي افزود: با توجه به فرصت يک ساله پس از جام جهاني تا جام ملت*هاي آسيا صلاح در اين است که کي*روش هدايت تيم ملي بر عهده داشته باشد و قرارداد او تمديد شود.

کفاشيان با بيان اين که صحبت*هاي مقدماتي با کي*روش براي تمديد قراردادش انجام شده است، گفت: وقتي کي*روش از سفر برگردد صحبت نهايي با او انجام خواهد شد.

رييس فدراسيون فوتبال در پاسخ به اين سوال که نظر کي*روش در رابطه با تمديد قرارداد چه بود؟ گفت: او تمايل دارد که قراردادش را با ايران تمديد کند.

کفاشيان همچنين در رابطه با بازي*هاي دوستانه تيم ملي تا شروع جام جهاني گفت: هنوز هيچ حريفي قطعي نشده است. کي*روش در سفر اخير به برزيل با چند آژانس و تيم صحبت*هايي را انجام داده است که پس از بازگشت او به ايران که آخر هفته* خواهد بود، برنامه*ريزي*ها براي بازي*هاي تدارکاتي تيم ملي انجام مي*شود.

وي در پاسخ به اين سوال که در برنامه کي*روش بازي تدارکاتي با تيم*هاي پر قدرت دنيا پيش*بيني شده است يا خير؟ گفت: هدف کي*روش اين است که تيم ملي با تيم*هايي که مشابه حريفانمان در جام جهاني و همچنين تيم*هايي که با تيم ايران برابري مي*کنند بازي کند. ما حتي بايد با تيم*هاي مطرح دنيا بازي کنيم تا هم ترس بازيکنان بريزد و هم اعتماد به نفس*شان براي حضور در جام جهاني بيشتر شود.

رييس فدراسيون فوتبال با تاکيد بر اين که مشکلات مالي فدراسيون هم چنان پا برجاست، گفت: تيم ملي براي حضور آبرومندانه و پر قدرت در جام جهاني نياز به تدارکات قوي دارد. از دولت و وزارت ورزش و جوانان درخواست دارم که تيم ملي را حمايت کنند تا با تدارکات مناسبي پا به جام جهاني بگذارد.

کفاشيان در رابطه با حريفان ايران در جام جهاني اظهار کرد: به هر حال از قبل هم گفته بوديم که تمامي تيم*هاي حاضر در جام*جهاني قدرتمند هستند. ما با هر تيمي که روبه*رو مي*شديم، کارمان دشوار بود. به هر حال آرژانتين، نيجريه و بوسني به لحاظ سوابق فوتبالي از ما بهترند اما اين*ها همه تنها روي کاغذ است و جام*جهاني ويتريني است که بايد پيشرفت*هايمان را به دنيا نشان دهيم.

وي با بيان اينکه نبايد انتظارها را از تيم ملي خيلي بالا برد، گفت: بايد اول توقع*مان اين باشد که تيم ملي نمايش خوبي را ارائه کند. معتقدم تيم ملي شانس صعود از مرحله گروهي را دارد اما اين مسئله نبايد به لحاظ رواني فضاي سنگيني را براي تيم ملي به وجود بياورد.

کفاشيان درباره پيشنهاد غنا براي بازي دوستانه با تيم ملي ايران گفت: البته اين پيشنهاد تازه نيست و مدت*ها قبل آن*ها چنين پيشنهادي را مطرح کرده بودند. در کنار غنا، تانزانيا هم به ايران پيشنهاد داد که کي*روش اين پيشنهاد را نپذيرفت اما اکنون با مشخص شدن حريفان ايران، زمان خوبي است که بازي*هاي دوستانه را براي تيم ملي قطعي کنيم.

mykasra
12-15-2013, 04:40 PM
کي*روش: فوتبال ايران جعلي نيست
سرمربي تيم ملي فوتبال گفت: رئيس فيفا باور نمي*کرد که تماشاگران ايراني براي ديدن دربي پشت درهاي ورزشگاه مي*خوابند.

کارلوس کي*روش پس از نشست مطبوعاتي طولاني که داشت در بيرون از سالن کنفرانس نيز به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش فارس،وي در مورد اهميت حضور رسانه*ها در برزيل يادآور شد: ما به حمايت مالي خوب نياز داريم اما اين موضوع فقط براي تيم ملي نيست بلکه بايد گروه مطبوعاتي خوبي هم در جام جهاني حضور داشته باشند که اين موضوع اهميت بالايي دارد. خوب نيست که در کنفرانس*هاي مطبوعاتي شرکت کنيم و خبرنگاري از ايران در اين نشست*ها حضور نداشته باشد. بايد برنامه*ريزي خوبي براي حضور خبرنگاران در برزيل انجام شود.

سرمربي تيم ملي تأکيد کرد: براي فيفا هم اهميت دارد که سالن کنفرانس پر از خبرنگار باشد. خبرنگاراني که از کشورهاي حاضر در جام جهاني حضور پيدا مي*کنند و سؤالات مختلفي را مطرح مي*کنند حضور خبرنگاراني که فوتبال در خون مردم آن کشور است و براي يک بازي 100هزار هوادار در آنجا حاضر مي*شوند اهميت بالايي دارد.

کي*روش يادآور شد: فوتبال ايران جعلي و تقلبي نيست مردم ايران از فوتبال لذت مي*برند و حالا خبرنگاران بايد با حضور در برزيل اين موضوع را منعکس کنند. زماني که بلاتر در ايران حاضر شده بود به او گفتند که براي يک بازي استقلال و پرسپوليس بايد دو روز قبل از ديدار برنامه*ريزي کنيم تا در ورزشگاه حاضر شويم. تماشاگراني براي اين بازي جلوي ورزشگاه مي*خوابند، او باور نمي*کرد پس بسيار مهم است که گروهي از رسانه*هاي ايراني در برزيل به ما کمک کنند که تنها نباشيم.

وي گفت: حضور آنها اهميت بالايي دارد زيرا باعث مي*شود تا فرهنگ ايران و مسائلي که در مورد شيراز، تخت جمشيد، اصفهان، پرسيده مي*شود پاسخ داده شود و مردم ساير نقاط جهان هم از اين موضوع با اطلاع شوند.

کي*روش در پاسخ به خبرنگار فارس مبني بر اينکه آيا قرار است بازيکن دو رگه جديدي به تيم ملي اضافه شود، عنوان کرد: تنها بازيکن جديدي که دنبال آن هستيم يک بازيکن است که در ژاپن بازي مي*کند، بازيکن ديگري نيست و تمام تمرکز خود را بر روي آماده*سازي تيم ملي دارم.

mykasra
02-11-2014, 10:23 AM
ديدار دوستانه تيم ملي با آفريقاي جنوبي در تهران
فدراسيون فوتبال آفريقاي جنوبي برگزاري ديدار دوستانه با تيم ملي ايران را تأييد کرد.

به نقل از روزنامه ديلي سان، کي**روش سرمربي فعلي ايران است و مقامات فدراسيون فوتبال آفريقاي جنوبي تأييد کردند که وي نقش مهمي در برگزاري ديدار دوستانه ميان ايران و تيم ملي فوتبال اين کشور داشته است.

شايعات در آفريقاي جنوبي حاکي از اين است که سرمربي پرتغالي پس از رقابت*هاي جام*جهاني 2014 برزيل هدايت تيم ملي فوتبال اين کشور را در دست مي*گيرد. مسابقه دوستانه ايران و آفريقاي جنوبي در ماه مي برگزار خواهد شد.

آفريقاي جنوبي در ماه مارس مقابل برزيل به ميدان مي*رود؛ سپس دو ديدار دوستانه مقابل ايران در تهران و استراليا در سيدني برگزار خواهد کرد.

گوردون ايگسوند هدايت تيم ملي فوتبال اين کشور را براي اين سه ديدار دوستانه بر عهده خواهد داشت. فدراسيون فوتبال آفريقاي جنوبي هنوز ايگسوند را برکنار نکرده است و منتظر خواهند ماند تا قرارداد وي در ماه ژوئن به پايان برسد اما در عوض قرارداد وي پس از اين مدت تمديد نخواهد شد.

mykasra
02-11-2014, 10:27 AM
يک مربي موزامبيکي دستيار احتمالي کي*روش
يک مربي موزامبيکي اعلام کرد که شايد در جام جهاني 2014 دستيار کارلوس کي*روش باشد.

راجر دِ سا، سرمربي مستعفي تيم فوتبال اورلاندو پايرتز آفريقاي جنوبي گفت که به تيم آژاکس کِيپ*تاون اين کشور ملحق نشده و شايد در رقابت*هاي جام* جهاني 2014 حضور پيدا کند.

به گزارش تسنيم، از زماني که اين مربي 49 ساله از سمت سرمربيگري اورلاندو پايرتز استعفا داد شايعاتي در خصوص مربيگري وي در تيم اوربان وَريررز مطرح شد. حتي شايعه کمک*مربي شدن وي در بازگشت احتمالي کارلوس کي*روش به تيم ملي آفريقاي جنوبي به گوش رسيد.

دِ سا با تاکيد بر اينکه هنوز هيچ پيشنهاد رسمي روي ميز نيست به مجله ورزشي «کيک آف» آفريقاي جنوبي گفت: به دليل گذراندن تعطيلات آخر هفته در کِيپ*تاون بودم و حالا شايعه شده که من مربي تيم فوتبال آژاکس اين شهر شده*ام. حتما اگر به شهر دوربان مي*رفتم مطمئنا مي*گفتند من مربي گلدن اَروز شده*ام ولي بايد بگويم هنوز به تيمي ملحق نشده*ام.

وي افزود: در حال حاضر در حال استراحت هستم و عجله*اي براي بازگشت به فوتبال ندارم. البته فوتبال را دنبال مي*کنم و از راه خودم خارج نخواهم شد. شايد در ماه جولاي هم يک باشگاه جديدي براي سرمربيگري انتخاب کردم.

اين مربي اهل کشور موزامبيک پيش از اين در تيم ملي آفريقاي جنوبي به عنوان دستيار کي*روش و مربي دروازه*بان*هاي اين تيم فعاليت کرده است. زماني*که کي*روش سرمربي پرتغال شد شايعه حضور وي در کنار کي*روش مطرح شد و حالا که اين مربي پرتغالي هدايت ايران در جام جهاني 2014 برزيل را به عهده دارد شايد اين دو بار ديگر در کنار يکديگر کار کنند.

دِ سا در اين مورد اظهار داشت: در مورد اينکه در تيم ملي ايران مشغول به کار شوم صحبت شده و شايد در جام جهاني 2014 برزيل حضور داشته باشم. شايد مربيان زيادي شانس حضور در جام جهاني را نداشته باشند ولي من مي*توانم دستيار کي*روش در جام جهاني باشم و اين خود يک مزيت است.