PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اخر اج حاتمي و صادقي از استقلال

hadi
04-18-2013, 08:38 AM
تر كش توپ ژ نر ال به جان فرزاد و اميرحسين افتاد

استقلال از بازي خانگي خود برابر سپاهان در شرايطي تنها يك امتياز كسب كرد و دو امتياز را از كف داد كه در طول بازي و در بيش از دو*سوم اوقات آن بر توپ و ميدان سوار بود. امير قلعه*نويي كه تيمش را براي رسيدن به پيروزي خانگي تجهيز كرده بود تا در همان 20 دقيقه نخست به گل برتري برسد، هرگز در اين زمينه توفيق نيافت تا فشارهاي عصبي بر او بيشتر شده و در ادامه مشاهده برخي رفتارها از سوي دو تن از بازيكنانش حكم به عدم حضور آنها در تمرينات تيم تا اطلاع ثانوي را بدهد. امير قلعه*نويي از رفتار و عملكرد فرزاد حاتمي و اميرحسين صادقي به*شدت ناراحت است و براي هريك به دلايل خاص و مجزا تنبيهاتي را در نظر گرفته است كه به*نظر مي*رسد موضوع در مورد حاتمي پيچيده*تر باشد.
سر به*هوا شدن كار دست حاتمي داد
اواسط نيمه اول بازي با سپاهان وقتي يكي از بازيكنان استقلال روي زمين افتاده بود امير قلعه*نويي توپ به*دست روي نيمكت برگشت و از فرزاد حاتمي و سياوش اكبرپور خواست تا خودشان را گرم كنند. او سپس به سوي زمين برگشت ولي آن دو نفر از جاي*شان تكان نخوردند. امير وقتي دوباره به سوي نيمكت برگشت و ديد كه هر دو نفر سر جاي*شان نشسته*اند، بار ديگر از آنها خواست كه بلند شده و گرم كنند و دوباره به سوي چمن برگشت، اما آش همان آش بود و كاسه همان كاسه! سومين*بار كه قلعه*نويي به سوي نيمكت برگشت، ديگر طاقتش تمام شد و با فرياد بر سر اين دو، آنها را به خودشان آورد. از اين ميان البته وقتي فرزاد حاتمي به ميدان رفت، مثل هفته*هاي اخير باز هم با فرزاد ابتداي نيم*فصل دوم زمين تا آسمان تفاوت داشت. حاتمي كه در همان هفته*هاي نخست پيوستنش به استقلال توانست در رقابت*هاي مختلف 9 گل براي اين تيم به ثمر برساند، حالا هفته*هاست كه با آن روزها فاصله گرفته است.
امير قلعه*نويي با اين پيش*زمينه ذهني در پايان بازي با سپاهان به شدت به اين مهاجم آذري تيمش تاخت و به او گفت كه مدت*هاست تمركز ندارد و حتي در نشست خبري پايان بازي هم او را در قبال پوشيدن پيراهن تيم بزرگي چون استقلال بي*جنبه خطاب كرد و گفت: «ان*شاءا... خدا هر چيزي كه به انسان مي*دهد، پيش از آن جنبه*اش را هم بدهد.» قلعه*نويي در رختكن هم به فرزاد و عملكردش ايراد گرفته بود: «مدتي است تمركز نداري و هماني نيستي كه به استقلال پيوست. حواست كجاست؟ ديگر دلت با تيم نيست و...» خلاصه آنقدر به او گفت تا درنهايت بگويد: «فعلا به تمرين نمي*آيي تا با خودت خلوت كني كه چه اتفاقي برايت افتاده است.» اين تنبيه كه حاتمي از تيم قلعه*نويي اخراج دايم شده يا موقت هنوز مشخص نيست اما بعيد به نظر مي*رسد كه حاتمي ديگر در تمرينات استقلال شركت كند و مشخصا اين خواسته با اين تصميم تا حدي مهاجم تيمش را به خودش آورده و به شرايط دو، سه ماه پيشش بازگرداند.
هميشه پاي يك خلعتبري در ميان است!
اميرحسين صادقي و اينكه امير قلعه*نويي او را از شركت در تمرينات گروهي اخراج كرده است با هم همخواني نداشت. مدافع استقلال كه فصلي بي*حاشيه يا لااقل بسيار كم*حاشيه را سپري مي*كند و هيچ شباهتي با ياغي فصول گذشته در استقلال، مس كرمان و تراكتورسازي ندارد هم مورد غضب امير قلعه*نويي قرار گرفته است. اين بازيكن البته خودش كاري كرد كه منجر به تنبيه شدنش شود وقتي پيگير چرايي موضوع شديم مشخص شد كه باز هم پاي يك خلعتبري در ميان است. ماجرا از عصر روز بازي با سپاهان كليد خورد. آنجا كه امير قلعه*نويي در جلسه فني پيش از ترك هتل پس از بيان مسايل تاكتيكي و فني به نكات ريز حاشيه*اي هم مي*پردازد. قلعه*نويي با توجه به بازي 16 روز پيش تيمش برابر سپاهان در جام*حذفي و دو كارته شدن خسرو حيدري در همان ديدار به دليل دريافت كارت زرد دوم كه منجر به اخراجش شد براي شاگردانش در اين مورد خاص خط و نشان كشيده و حد و مرز تعيين مي*كند.
قلعه*نويي كه شناخت كاملي از محمدرضا خلعتبري دارد و روحيات تخريب*گرايانه*اش در طول 90دقيقه را مي*شناسد به تك*تك بازيكنان(حتي مهدي رحمتي) تاكيد مي*كند كه به هيچ وجه حق مشاجره، درگير شدن، خطا كردن يا هر نوع برخوردي با اين بازيكن مازندراني را ندارند. او تهديد مي*كند كه هركس با خلعتبري مشكل ايجاد *كند كه باعث شود كارت دريافت كرده يا جريمه تيمي شامل حال سايرين شود، تعويضش مي*كند. همان رفتاري كه اميرحسين صادقي از آن پيروي نكرد و بر اثر درگير شدن با خلعتبري كارت زرد گرفت و بلافاصله امير قلعه*نويي او را بين دو نيمه از زمين بيرون برد. صادقي كه اشاره شد فصلي آرام را پشت سر گذاشته پس از اطلاع از حكم قلعه*نويي در مورد خودش هيچ واكنش بدي نشان نداد و اتفاقا از او عذرخواهي هم كرد و پس از شروع نيمه دوم هم با قلعه*نويي از پله*ها بالا آمد و تا پايان بازي روي نيمكت ننشست.
با اين همه سرمربي استقلال براي ضرب*شصت نشان دادن به كل تيم او را از همراهي تيم در تمرينات منع كرد تا ديگر نفرات تيم حساب كار دست*شان بيايد. گرچه صادقي با كارت زرد دوشنبه*شب سه*اخطاره و از بازي فولاد محروم شد و اين اخراج حكم توفيق اجباري را برايش داشت. يادمان هست كه در بازي ايام نوروز هم خلعتبري آنقدر روي اعصاب خسرو حيدري راه رفت تا او را به واكنش نشان دادن و اخراج شدن واداشت.
روي اشـــــتباه فردي گل خورديم
صادقي: قلعه*نويي حق داشت
اخراجم كند
مدافع تهراني استقلال در ادامه فصل كم*حاشيه*اش در مصاحبه*اش پس از اخراج از تمرينات اين تيم هم ازدايره اخلاق*مداري كه اين فصل براي خودش ترسيم كرده خارج نشد تا به قلعه*نويي ثابت كند قصد ايستادن رودرروي سرمربي*اش را ندارد. اميرحسين صادقي معتقد بود گل سپاهان روي اشتباه فردي يكي از مدافعان استقلال به ثمر رسيد.
انگار از حضور در تمرنات استقلال منع شده*ا؟!
بله، امروز متوجه ان تصمم قلعه*نويي شدم. دستور کادرفن است و پرو مي*کنم.
بعد از 10 سال کار کردن با امر قلعه*نويي از او دلخور نست؟
نباد به قلعه*نويي خرده گرفت. من بازکن در زمن باز فشار زاد را تحمل مي*کنم و با توجه به شراط حساس استقلال باد گفت وا به حال امر قلعه*نويي که از همه جوانب فشار روش است. ما سه باز دشوار را در ورزشگاه آزاد جلو ان همه هوادار برگزار کرده*ام و قطعا قلعه*نويي روزها سخت را تحمل مي*کند. او حق دارد که زود از برخ مسايل ناراحت شود.
دور از استقلال برات سخت نست؟
من هچ وقت از استقلال دور نمي*شوم. حت زمان که در ان تم حضور نداشتم و در مس کرمان باز مي*کردم هم داربي استقلال و پرسپولس را از نزدک تماشا کردم. اگر در تمرنات هم نباشم از استقلال دور نستم. در باز الران و استقلال به ورزشگاه مي*روم و کنار تم خواهم بود و برا باز با فولاد با هزنه شخص هم شده به اهواز مي*روم تا در کنار تم باشم. البته من از حضور در باز با الران و فولاد هم محروم بودم اما در ان مدت تمرناتم را به طور اختصاص انجام مي*دهم.
چه اتفاق افتاد که باعث شد قلعه*نويي چنن تصمم بگرد؟
به هر حال اتفاق است که افتاده و نمي*خواهم زاد درباره*اش صحبت کنم.
در جران باز مشکل نبود؟ بعد از تعوضت ناراحت نبود؟
نه، چه مشکل؟ تعوض من تاکتک بود. مرب تم مي*خواست در نمه دوم با 3 مهاجم باز کند و ک مدافع که من بودم را کم کرد. البته چون ک کارت زرد داشتم هم مزد بر علت شد.
اعتراض به ان تصمم نداشت؟
نظر مرب تم بود و باد احترام مي*گذاشتم.
اما شاد اگر بود، استقلال آن گل بد را درافت نمي*کرد؟
اما و اگرها را نباد الان به کار ببرم. ما در ضدحمله گل خوردم و اشتباهات فرد در هر سستم پش مي*آد.
انگار قلعه*نويي از کارت زرد که پس از درگر با خلعتبر گرفت، ناراحت بود؟
درگر نبود. فکر مي*کنم کمک داور باز هجان کار را زاد کرد. او در ک صحنه به من پشت پا زد و من هم واکنش نشان دادم. داور مي*توانست با دادن ک تذکر از کنار ماجرا بگذرد اما مي*خواست باز را کنترل کند و به هر دوي ما اخطار داد و متاسفانه مرا 3 اخطاره کرد. چه زمان بد هم 3 اخطاره شدم.
صحبت خاص بن تو و خلعتبر رد و بدل شد؟
صحبت*هاي ما فوتبال بود. به هر حال خصلت خلعتبر ان است که همشه مي*خواهد بازکنان حرف را تحرک کند.
قبول داري خوش شانس بودد که باز را به تساو کشاندد؟
خداراشکر که نباختم، ما خوب شروع کردم اما متاسفانه در زدن ضربات آخر کم دقت بودم و رو ک ضدحمله هم گل خوردم.
قهرمان مي*شود؟
امدوارم ان اتفاق بفتد. ما دو باز سخت دارم که امدوارم ختم به خر شود و بتوانم جام بگرم. البته باز با الران هم اهمت زاد برامان دارد و آن باز را هم باد ببرم.
شانس ما و استقلال برابر است
ابراهيمي: نمي*توانم بگويم من بهتر بودم يا نكونام

اميد ابراهيمي، هافبك سپاهان در ديدار با استقلال اصلا نشاني از آن بازيكن خوب هميشگي نداشت و شايد به اين دليل بود كه به خاطر هم*پست بودن با جواد نكونام و مهار كردن مجتبي جباري، بيش از حد زير ذره*بين قرار گرفته بود. البته خودش اين مساله را قبول ندارد و ادعا مي*كند در اين بازي هم مثل هميشه سعي كرده تا براي تيمش مثمرثمر باشد.
به خاطر هم*پست بودن با جواد نكونام در ديدار با استقلال خيلي زير ذره*بين بودي و خيلي*ها منتظر بودند ببينند مي*تواني بهتر از نكونام ظاهر شوي يا خير. خودت به خاطر اين قضيه دچار استرس نشده بودي؟
درست است كه نكونام كاپيتان تيم ملي كشورمان است، اما بايد بگويم دوست ندارم با كسي مقايسه شوم. من در هر بازي سعي مي*كنم بهترين بازي*ام را به نمايش بگذارم و اين*طور نيست كه چون با نكونام هم*پست هستم يا اينكه قرار است مجتبي جباري را مهار كنم، انگيزه*اي بيشتر و بالاتر از بازي*هاي قبل داشته باشم. نكونام كاپيتان تيم ملي است و فكر نمي*كنم درست باشد من را با يك چنين بازيكن بزرگي مقايسه كنند.
حالا به نظرت تو در خط مياني تيمت بهتر ايفاي نقش كردي يا نكونام؟
نكونام براي تيم خودش بازي مي*كرد و من هم براي تيم خودم. مربي آنها تفكرات خاص خودش را داشت و مربي ما هم همين*طور و هر كدام از ما بر اساس همان تفكرات انجام وظيفه مي*كرديم، پس نمي*توانم بگويم من بهتر بودم يا نكونام، چون برنامه*هاي تاكتيكي كه براي اين بازي به ما ديكته شده بود، با هم تفاوت داشت.
از بازي براي*مان بگو.
استقلالي*ها بازي را خوب شروع كردند و توانستند در نيمه اول به طور كامل نبض بازي را در اختيار بگيرند، اما در نيمه دوم اين سپاهان بود كه توپ و ميدان را در اختيار گرفت و بارها دروازه استقلال را تهديد كرديم و درنهايت هم توانستيم به گل برسيم. فكر مي*كنم تساوي نتيجه عادلانه*اي براي اين بازي بود، چرا كه اگرچه در ثانيه*هاي پاياني دروازه*مان را باز شده ديديم، اما بايد اين را هم در نظر بگيريم كه استقلال در نيمه*اول مي*توانست به چند گل دست پيدا كند. فكر نمي*كردم كه قهرماني به روز آخر كشيده شود اما اين اتفاق رخ داد. بايد در اين دو هفته باقيمانده حواس*مان را حسابي جمع كنيم تا قهرماني را از دست ندهيم.
در اين بازي حساس نشان داديم و ثابت كرديم كه شخصيت تيمي*مان چقدر بالاست چون پس از 10 نفره شدن هم نظم تيمي*مان را حفظ كرديم و اجازه نداديم اين مساله خللي در كارمان ايجاد كند. يك چنين تيمي پتانسيل اين را دارد كه براي چهارمين فصل پياپي جام قهرماني را بالاي سرش ببرد.
فكر مي*كني شانس كداميك براي كسب عنوان قهرماني بيشتر است؟
به نظرم استقلال و سپاهان براي كسب عنوان قهرماني شانسي برابر دارند. استقلال در دو بازي باقيمانده*اش بايد به مصاف فولاد و داماش برود كه يك تيم براي كسب سهميه مي*جنگد و تيم ديگر براي بقا. ما هم بايد با داماش و آلومينيوم بازي كنيم، دو تيمي كه دنبال بقا هستند. پس با اين اوصاف هر دو تيم بازي*هاي سختي در پيش دارند.
سپاهان خيلي زود با مسابقات آسيايي فصل جاري خداحافظي كرد. فكر مي*كني چرا اين اتفاق رخ داد؟
فكر مي*كنم در دو ديداري كه با الاهلي عربستان داشتيم حريف را دست كم گرفتيم و فراموش كرديم كه اين تيم يكي از قدرت*هاي فوتبال آسياست. البته بايد اين را هم بگويم هزينه*هايي كه الاهلي براي حضوري پرقدرت در آسيا كرده اصلا قابل قياس با هزينه*هايي كه سپاهان كرده است، نيست. به طور مثال، سزار مهاجم اين تيم با مبلغ 10 ميليون دلار به اين تيم پيوسته است. مبلغي كه بودجه يك فصل دو باشگاه ايراني مي*شود. دنبال توجيه ناكامي*هاي*مان نيستم اما بايد قبول كنيم كه امكانات تيم*هاي عربي اصلا قابل مقايسه با تيم*هاي ايراني نيست. در هر صورت اميدوارم كه فصل آينده و با فيناليست شدن در مسابقات آسيايي بتوانيم ناكامي*هاي چند فصل اخير خود در اين مسابقات را جبران كنيم.